Класифікація свинцево-кислотних 12- вольтних автомобільних акумуляторних батарей

До акумуляторів, що не обслуговуються, належать кислотні акумуляторні батареї без доступу до секцій із свинцевими пластинами. Акумулятори заливаються і заряджаються заводом-виготовлювачем, корпус акумулятора повністю позбавлений можливості внутрішнього доступу (деякі виробники роблять контрольні отвори із спеціальними пробками для гарантійного обслуговування). Акумулятори мають спеціальний склад свинцю, що знижує споживання води. Це дає можливість споживачеві не слідкувати за рівнем робочої рідини (електроліту) в акумуляторі при нормальній роботі електрообладнання. За всіма іншими характеристиками – ступенем зарядженості і т. д. вищезгадані акумулятори не мають відмінностей у вимогах по догляду із звичайними акумуляторами.

До малобслуговуваних акумуляторів належать кислотні акумуляторні батареї з доступом до секцій із свинцевими пластинами і можливістю контролю та корекції рівня електроліту. Акумулятор має капроновий нерозбірний корпус. Акумулятор с неремонтопридатним.

До ремонтопридатних або розбірних батарей належать акумулятори без верхньої кришки. Секції акумулятора залиті смолою для можливості заміни пластин.